Никола Цолов записа първа победа във Формула 3

Никола Цолов спечели спринтовото състезание в Монако. Българският състезател потегли от полпозишън и се справи блестящо на уличната писта в Монте Карло. По този начин Цолов записа първа победа и подиум във Формула 3. Втори финишира Тим Трамниц (MP Моторспорт). Последното място на подиума остана за съотборника на Никола Цолов Лорънс ван Хюпен.

Монако е домакин на кръг №4 от Формула 3. Състезанията се провеждат на прословутата улична писта с дължина 3.337 км и разположена в Монте Карло. В четвъртък беше единствената тренировка, която се проведе при смесени условия. Никола Цолов даде осмо време.

Вчера българският пилот беше в група В от квалификацията и даде шесто време. В общото класиране той остана 12-ти. Така Цолов си гарантира полпозишън за вчерашната спринтова надпревара на пистата в Монте Карло.

Източник: clubs1.bg