Миньор грабна победата в Ботевград, макар че бе без няколко напуснали футболисти срещу Балкан

Миньор (Перник) спечели с 1:0 гостуването си на Балкан в Ботевград, в мач без значение и за двата тима.

Това стана в среща от 37-ия кръг на Югозападната Трета лига, предпоследен от шампионата. Срещата се игра в Ботевград.

Единственото попадение бе дело на Калоян Йосифов, който в 40-ата минута бе намерен на точката на дузпата и технично с удар по земя отклони топката във вратата.

Интересно е да се отбележи, че перничани бяха напуснати преди този мач от Дидо Христов, Веско Васев, Георги Купенов и Антон Славчев, които се разделиха с тима.

На полувремето на срещата младите футболисти от школата на Балкан показаха медалите и купите си, които завоюваха. Точно тогава президентът и треньор на „зелените“ Иван Редовски поздрави играчите за успехите, а после кметът на Община Ботевград Иван Гавалюгов също отправи поздрави и добри пожелания към тях. Накрая Редовски подари тениска с името на градоначалника.