Балкан 2 завърши с бронз сезона в ББЛ

Младите баскетболисти от втория отбор на Балкан завюваха бронзовите медали от финалния турнир в Българската баскетболна лига. В мача за третото място, който бе в комплекс Сила в Пловдив, воденият от Мирослав Ралчев тим спечели срещу варненския Шоутайм с 88-81 (20-22, 23-14, 24-18, 21-27). И заслужено стигна до бронзовите отличия.

Балканци превъзхождаха почти през целия мач. На полувремето водеха с 43-36, след третата четвъртина авансът им бе двуцифрен – 67-54. Те имаха по-добър процент стрелба – 47 спрямо 41 на Шоутайм, взеха повече борби под двата коша – 43-37, имат и 7 асистенции повече – 20 на 13.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като завърши с дабъл-дабъл от 10 асистенции. На полувремето той имаше 15 точки и 6 завършващи подавания. Втори по резултатност с 19 точки е Стефан Михайлов. 17 точки вкара Кристиян Василев, от които 13 през първото полувреме. С 13 точки е Иво Корестилов, със 7 точки и 8 борби е Михаил Гавазов, Ивайло Христов завърши с 5 точки.

Най-много точки за Шоутайм отбеляза бившият играч на Балкан и Черно море Станислав Цонков – 27. С 16 е баскетболистът от мъжкия тим на Черно море Тича Берк Мехмед, с 10 е Анди Франсис.

Малко по-късно Хебър спечели битката с Миньор 2015 А с 85-82 и се окичи със златните медали от Националните финали на А група на Българската баскетболна лига.

Източник: balkan-basket.com