Редица отличия за ботевградските акробатки от Държавен шампионат в Горна Оряховица

В периода 03-07 юни 2024 г. в град Горна Оряховица се проведе Държавния индивидуален шампионат по акробатика за всички възрастови групи. В него мад 700 състезатели от цяла България премериха сили в Спортна зала „Никола Петров“. Ботевградските акробатки от Спортен клуб по чирлидинг и акробатика – град Ботевград с треньор Добринка Николова успяха да завоюват над 20 медала като резултат от положените усилия и подготовка.

В първите дни на Държавния шампионат взеха участие по-големите състезателки на СКЧА – Ботевград. Те спечелиха общо 11 златни, 5 сребърни и 2 бронзови медала.

В категорията тройка жени 8-15 години, Радост Босилкова, Виктория Александрова и Теа Начева завоюваха 1-во място на баланс, темпо и многобой, спечелвайки златните медали във всички дисциплини.

При двойките жени 9-16 години, Божидара Илиева и Симона Иванова се класираха на 2-ро място в балансова комбинация, 3-то място в темпова комбинация и 2-ро място в многобой, показвайки отлична техника и синхрон.

В категорията двойка жени, възраст мъже/жени, Елена Босилкова от СКЧА – Ботевград и Теодора Кръстева от Нефтохимик 2011 – Бургас постигнаха 2-ро място в балансова комбинация и първи места в темповата комбинация и в смесената комбинация на финалите на надпреварата.

Достойно представяне направиха и най-малките акробатки на клуба в последните дни на шампионата, завоювайки 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала.

Във възрастова група 6-8 години, в индивидуалните дисциплини, Лора Атанасова се класира на 5-то място във финалите, докато Стефания Попова зае 6-то място.

Във възрастова група 6-12 години, женските тройки на Ботевградския клуб демонстрираха изключителни постижения. Габриела, Весела и Елица завоюваха 1-во място както в квалификациите, така и във финалите, спечелвайки златните медали. Радена, София и Деа се класираха на 2-ро място в квалификациите, следвани от Анна-Мария, Паола-Симона и Адриана, които заеха 3-то място. Диана, Магда и Емилиана се класираха на 4-то място, а Мирела, Христина и Елена завършиха на 5-то място в квалификациите.

В същата възрастова група, в категорията женски двойки, Васиана и Стефани завършиха на 7-мо място във финала.

Във възрастова група 8-14 години, в категорията женски двойки, Паолина и Мадлен заеха почетното 4-то място във финалите. В категорията женски тройки, Крисия, Цвети и Петра се класираха на 7-мо място във финалите, което също е достойно постижение в конкуренцията на по-големите участници.

Първенството бе организирано съвместно от Министерството на младежта и спорта, БФСА /Българска федерация по спортна акробатика/, Община Горна Оряховица и КСА „Иван Стойчев“.

Снимки: Фейсбук страница на СКЧА – Ботевград