Трето място за Спортен клуб по чирлидинг и акробатика – Ботевград на Международен турнир по акробатика в Сливен

Второто издание на международния турнир по акробатика за Купа „Стефка Спасова“ се състоя в зала Васил Левски в Сливен от 28 до 30 юни. Тази година в надпреварата участваха отбори от Турция, Гърция и 12 клуба от България.

Състезанието е в памет на голямата сливенска състезателка и треньор Стефка Спасова. Тя е първият световен шампион по акробатика заедно с Калинка Лечева при двойките за жени, които на световното в Москва през 1974 г. стават първи и печелят златото

Спортен клуб по чирлидинг и акробатика – Ботевград /СКЧА/ с треньор Добринка Николова взе участие на Международния турнир с две женски двойки и три женски тройки във възрастови групи от 6 до 16-годишни.

Радост Босилкова, Виктория Александрова и Теа Начева спечелиха първото място в балансовите комбинации при женските тройки във възрастовата група 8-15 години.

Божидара Илиева и Симона Иванова завоюваха второто място при женските двойки във възрастовата група 11-16 години, също в категорията балансови комбинации.

Специалната награда за най-висока оценка за артистичност в цялата възрастова група 6-12 години беше присъдена на Габриела Станковска, Весела Събева и Елица Иванова.

Паолина Алипиева и Мадлен Дойчева се класираха на пето място в квалификациите при женските двойки във възрастовата група 8-14 години и си осигуриха участие във финала. Крисия Иванова, Цвети Стоянова и Петра Бакърджиева също се класираха за финала, заемайки второто място в квалификациите при женските тройки в същата възрастова група.

В темповите комбинации Божидара Илиева и Симона Иванова отново се отличиха, като спечелиха второто място при женските двойки във възрастовата група 11-16 години. Радост Босилкова, Виктория Александрова и Теа Начева затвърдиха своето лидерство, като спечелиха първото място и в темповите комбинации при женските тройки във възрастовата група 8-15 години. Те отново получиха специалната награда за най-висока оценка за артистичност във възрастовата група 8-15 години.

Във финалния ден на състезанието, Габриела Станковска, Весела Събева и Елица Иванова спечелиха първото място при женските тройки във възрастовата група 6-12 години. Крисия Иванова, Цвети Стоянова и Петра Бакърджиева завоюваха второто място при женските тройки във възрастовата група 8-14 години, а Паолина Алипиева и Мадлен Дойчева се класираха на четвърто място при женските двойки в същата възрастова група.

Божидара Илиева и Симона Иванова заеха второто място в балансовите комбинации при женските двойки във възрастовата група 11-16 години, добавяйки още едно сребро към своя актив.

В отборното класиране ботевградските акробатки от СКЧА – Ботевград завоюваха престижното трето място, благодарение на усилията си и на треньорското майсторство в лицето на техният треньор Добринка Николова.