Никола Цолов постигна най-голямата си победа във Формула 3

Ботевградският пилот във Формула 3 Никола Цолов постигна невероятен успех, след като записа нова победа през сезона. До този момент той спечели два спринта, в Монако и Австрия, но днес триумфира в основната надпревара в Унгария.

Българинът потегли от второ място след чудесна квалификация и още на старта поведе. Цолов успя да удържи съотборника си в ART Лорънс ван Хьопен зад себе си през цялата състезателна дистанция от 23 обиколки и така спечели на „Хунгароринг“.

Пилотите трябваше да направвят две подготвителни обиколки, като в края на втората някои от тях съобщиха по радиото, че виждат капки дъжд. Иначе Никола Цолов направи страхотен старт и още в началото се справи с Лорънс ван Хьопен, за да поведе.

С победата си днес българският пилот се изкачи на осмото място в генералното класиране във Формула 3 два кръга преди края. Българинът има 75 точки на своята сметка и изостава с 44 от лидера Габриеле Мини, който в крайна сметка финишира 12-ти днес.

Източник: gong.bg