Мъжка победа с 1:0 на Балкан над негостоприемния Гранит Владая

Балкан Ботевград с втори пореден успех във 2-Ив кръг на Югозападната Трета лига пред погледа на председателя на ЗС на БФС – София Антони Здравков.В равностоен двубой, изпълнен с нерви, ботевградският тим победи с 1:0 новака в групата Гранит Владая.

Първото полувреме предложи игра в центъра без сериозни положения, като запомнящ бе само удар на капитана на Балкан Емил Колев в 45-ата минута, който срещна гредата. Победният гол падна в 81-ата минута, когато Ивайло Величков реализира красив гол със задна ножица след отлично извеждащо подаване на Павел Петков. След попадението гостите имаха още няколко положения за гол чрез Павел Петков и Николай Миков, а удар на юношата на Балкан Цветомир Кирилов срещна страничния стълб.

Така след първите два мача Балкан Ботевград има пълен актив от 6 точки, а в сряда от 18:00 часа е домакин на Ботев Ихтиман в междинен трети кръг от Югозападната Трета лига.