Домакинска загуба на старта в НБЛ

Баскетболистите на Балкан записаха неуспешен старт в новия шампионат на НБЛ. В неделя в Арена Ботевград те отстъпиха пред Берое с  1 точка разлика – 91-92.

Балкан не започна добре и цяло първо полувреме играта се диктуваше от гостите от Стара Загора. След първата четвъртина изоставаше с 9 разлика – 16-25, на полувремето свали пасива си само до 2 точки – 43-45.

В третата част балканци показаха коренно различна игра, спечелиха я с 33-20 и след нея имаха двуцифрен аванс от 11 точки – 76-65.  В последната обаче гостите постепенно намаляваха пасива си и изравниха 88-88 при оставащи 2.22 минути.  След това беройци на два пъти повеждаха. При 1.39 минути до края водеха с 90-88, но тройка на Николай Грозев 25 секунди преди края изведе Балкан напред в резултата.  В оставащото време обаче домакините не успяха да запазят крехкия аванс и отстъпиха с 91-92.

Решаваща за загубата се оказа по-слабата борба – 32 на Балкан срещу 41 на Берое.  И най-вече допуснатите цели 20 борби, които гостите овладяха в нападение – точките на победителите от втори шанс са 26 срещу едва 9 на Балкан.