Балкан записа успех над Септември Симитли след обрат

Балкан Ботевград надигра Септември Симитли с 2:1 в среща от 13 -я кръг на Югозападната трета лига.

Противно на показаното на терена, гостите откриха резултата в 10-ата минута с удар от въздуха. Преди това Георги Тафраджиев и Ники Миков пропусната да реализират. След гола футболистите на Иван Редовски упражниха натиск и логично Майкъл Георгиев изравни в 30-та минута след удар с глава.

Второто полувреме отново бе за домакините от Балкан, които се изредиха да пропускат, а на няколко пъти и гредата спаси футболистите от Симитли.
В 72-ат минута най-опитния в състава – Здравко Атанасов вкара победното попадение с удар от движение.

В самия край на мача Александър Иванов пропусна отлична възможност да вкара гол.

В следващия 14 кръг другата събота Балкан е гост на втория отбор на Пирин Благоевград.

Преди това в сряда състезателите на Иван Редовски приемат Рилски спортист в турнира за Купата на АФЛ на стадион Герена от 16:00 часа.