Драма с дузпи изхвърли Балкан от турнира за купата на АФЛ

Истинска драма се разигра в срещата между Балкан Ботевград и Рилски спортист, завършила 2:2 в редовното време и 2:4 след изпълнение на дузпи.

На стадион „Герена“ в Ботевград гостите от Самоков успяха да се продължат след ролетката на дузпите. Състезателите на Иван Редовски започнаха по-активно, но противно на очакванията футболистите на Рилски спортист поведоха с 2:0, резултат при който завърши първото полувреме.

През втората част Балкан доминираше и стигна до изравняване на резултата. Първо Здравко Атанасов реализира в 57-та минута, след красив гол. Майкъл Георгиев изравни с глава след центриране десет минути по-късно. Домакините продължиха да нападат и бяха близо до победата, но късметът не бе на тяхна страна нито в редовното време, нито при изпълнението от бялата точка.

Двама футболисти на Балкан не успяха последователно при втората и третата дузпа, а самоковци бяха безпогрешни и продължиха напред.