Младежки център – Ботевград отбеляза Международния ден на младежта с кръгла маса

На 12 август Младежки център – Ботевград организира кръгла маса с участието на младежи от общината по повод Международния ден на младежта. Събитието се проведе в приятелска и креативна атмосфера, като целта беше да се даде глас на младите хора, да се чуят техните идеи и виждания за развитието на общността.
Участниците споделиха своите интереси и обсъдиха редица инициативи, които смятат за значими и полезни за обществото. Сред темите на разговора бяха опазването на околната среда, развитието на доброволчеството, клубове по интереси, образователни семинари, както и насърчаването на младежкото предприемачество.
По време на срещата беше обявен конкурс за лого и мото на Младежкия център – Ботевград, който да отразява духа и мисията на организацията.
На срещата присъстваше и Георги Данов – млад общински съветник, който запозна младежите с предстоящата Младежка академия, която ще се проведе на почивна база “Боженишки урвич”. Академията ще предложи поредица от неформални обучения, насочени към вдъхновяване и изграждане на знания за активно гражданско участие, демокрация и младежко овластяване. Участниците ще имат възможност да създадат нови приятелства, да обменят идеи и да се забавляват.
Младежите демонстрираха креативност и активна гражданска позиция, а предложенията им бяха приети с внимание от екипа на Младежкия център. Организаторите подчертаха, че подобни срещи ще продължат и занапред, за да се засили диалогът между младите хора и местната общност.
Тази публикация е създадена в рамките на проект BG-RRP-1.009-0010 „Изграждане на Младежки център община Ботевград“ с финансовата подкрепа на Европейския съюз – NextGenerationEU.





