Botevgrad.NEWS

Новини от Ботевград, Правец и Етрополе

От спирка до атракция: Нов туристически информационен кът радва жителите и гостите на село Краево

В навечерието на изминалите светли великденски празници в ботевградското село Краево бе успешно реализирана нова инициатива, която преобрази изцяло старата автобусна спирка в населеното място. Пространството придоби напълно нов облик и предназначение благодарение на специално поставени тематични винилни пана, превръщайки се в своеобразна местна забележителност.

След своето преобразяване обновената спирка вече функционира като модерна туристическа, информационна и илюстративна зона. Тя предлага на посетителите подробни сведения за богатата история на селото, неговото съвременно развитие, както и редица любопитни факти, свързани с местната общност, бит и културно наследство.

Идеята за реализирането на тази полезна инициатива бе предложена от общинския съветник Дамян Маринов и впоследствие одобрена по време на заседание на Консултативния съвет по въпросите на туризма към община Ботевград. Самият проект е осъществен успешно от Общинско предприятие „Туризъм“ в тясно сътрудничество и със съдействието на кметското наместничество в село Краево и Общинско предприятие „БКС“.

Организаторите отбелязват, че реализацията на проекта допринася значително за утвърждаването на Краево като привлекателна точка за отдих. Новият информационен кът не само радва местното население, но и служи като удобна и обогатяваща спирка за всички туристи и любители на природата, преминаващи по живописните маршрути в околността.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *