7-ми детски турнир по Таекуон-до за купа Плевен

Седмият Национален детски турнир по таекуон-до ИТФ за Купа „Плевен“ се проведе на 5 октомври, събота, в зала „Спартак“ в Плевен. Проявата е част от годишния спортен календар на Община Плевен и календара на Българската федерация по таекуон-до. Турнирът се организира от Спортен клуб по таекуон-до „Атила“ – Плевен с президент и главен треньор Даниел Цаков и с подкрепата на Община Плевен.

В детския турнир взеха участие 176 деца до 13 години от 15 отбора от цялата страна, както и състезатели  от Република Северна Македония. Младите таекуондисти мериха сили в три възрастови категории в дисциплината спаринг.

Так-кион се представи от 4-ма състезателки ,които се върнаха с 2 сребърни и 1 бронзов медал.

Ася Лакова спечели сребърен медал в категория до 40 кг при момичета 12-13 години.

В същата възрастова група ,но в по-тежката категория до 55 кг., Камелия Игнатова също спечели  сребро.

Бронзов медал спечели Маргарита Геровска в тежката категория при момичета 12-13 г. до 60 кг.

Ивет Стоянова бе в група от  13 състезателки в категория +38 кг. Жребият и определи силни състезателки и тя  не успя да стигне до полуфиналите,но показа отлична подготовка, която със сигурност ще и донесе отличия в бъдеще.

Извеждащ треньор на състезателите бе Цветелина Георгиева.

Главният треньор на клуба Борислав Витков взе участие като съдия.

Следващото спортно мероприятие ,за което ще се готвят нашите таекуондисти е турнира България  оупън, който ще се проведе в София през следващия месец.