“Балкан 1929” си подари победа за юбилея

Футболистите на “Балкан1929” победиха “Вихрен” Сандански в последната среща в югозападната Трета лига с 2:1. Преди началото гостите получиха купа за трето място. Срещата започна оспорвано и двата тима предложиха интересни положения. Още в 8 минута обаче футболистите на “ Вихрен” съумяха да поведат в резултата. До края полувремето резултатът бе бе променен, въпреки че положения не липсваха. В 55 минута Ивайло Цветанов увенча добрата игра на отбора с попадение след самостоятелен рейд, завършил с гол. Подемът в играта на “ Балкан” продължи и в 79 минута Кристиян Кръстев отбеляза гол с глава след остро центриране на Цветанов. Така след този последен кръг играчите на Иван Редовски завършват на 13 място в класирането. Отборът на “Хебър” Пазарджик спечели промоция за Втора лига, а отборите на “Велбъжд “ Кюстендил и “ Германия” Сапарева баня изпадат от Трета лига.