Балкан U14 започна с победа финалите в Ботевград

Балкан започна с победа финалите за момчета до 14 години в Ботевград. В първия си  мач от група А, игран в “Арена Ботевград” днес, нашите победиха Дунав Русе 2016 с 80-60 след по-силно второ полувреме. Утре тимът на Николай Пеев играе два мача – първо от 9:00 часа срещу Доростол, а по-късно от 16:45 срещу БУБА Баскетбол.

В първия мач от група А днес Доростол победиДелфин с 84-20, а в последния БУБА Баскетбол се наложи над Рилски спортист с 69-47.

Балкан започна много силно мача и поведе с 18-2 след силна игра на Александър Гавалюгов, който вкара 16 от тези точки. Съперникът от Русе не успяваше да спре съперника, а след първия период нашите имаха предимство от 12 точки при 21-9. Постепенно във втория период Дунав започна да намалява разликата. Съперникът, който бе с доста ръстова втора петица,спечели борбата под коша и на почивката свали изоставането си само на 7 точки при 35-28.  Малко след началото на второто полувреме Дунав намали за първи път до три точки при 35-32, но Балкан не позволи разликата да падне повече. Нашите отвърнаха със серия 9-0 и възстановиха двуцифрения си аванс като след третия период водеха с 16 точки при 61-45. До края ботевградчани запазиха убедителна разлика и спечелиха с 20 точки разлика.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 26 точки, а 17 отбеляза Даниел Йорданов.