Футбоният Балкан 1929 записа поражение от Оборище Панагюрище

Представителният тим на Балкан 1929 претърпя разгромна загуба от един от лидерите в Югозападната Трета лига – Оборище Панагюрище с 0:5 в първото си домакинство от новия полусезон. Гостите поведоха още в 3-тата минута чрез Георги Георгиев след групова грешка в отбраната. Кошмарното начало продължи след като реферът Благой Манов отсъди спорна дузпа в полза на тима от Панагюрище. Стражът на Балкан 1929 спаси удара на Васил Тачев, но при добавката играчът на гостите направи 2:0. Георгиев вкара второто си попадение в мача в края на полувремето. След почивката в игра се включи и Иван Редовски, който отправи единствения точен удар в рамките на вратата, който обаче не затрудни вратарят на гостите. В 75-тата минута Тачев покачи на 4:0, а пет минути преди края Нетов оформи крания резултат. След тази загуба Балкан 1929 заема 15 място с 15 точки, а в следващия кръг гостува на Септември в Симитли.