„Балкан 1929“ изпусна три точки от „Вихрен“ Сандански, но постигна равенство

Мъжкият футболен отбор на „Балкан 1929“ завърши днес с равен резултат домакинската си среща  с втория в класирането „Вихрен“ (Сандански). Дербито се състоя на стадион „Христо Ботев“ и бе предпоследния есенен кръг на Югозападната трета лига. След днешния сблъсък  Балкан е на 12-то място с равен брой точки – по 19, с  Пирин (Разлог) и Надежда (Доброславци).

Двата тима завършиха с резултат 1:1 , като „зелените“ пропуснаха три голови възможности.

„Балкан 1929“ откри резултата  в 7-та минута, след автогол на вратарят на гостите Ганев. Четири минути след това обаче  Методи Костов от „Вихрен“ изравни резултата.

Домакините имаха две положения за дузпа – в 30-та и 72-та минута. Преди това в 54-та минута удар на капитана на зелените Здравко Атанасов бе избит от вратаря на „Вихрен“.

Следващата събота – 28 ноември, „Балкан 1929“ гостува на „Надежда“ Доброславци, в последния кръг от есенния дял.