Балкан и Банско си поделиха по точка

Равенство между Балкан и Банско 1:1 в среща от 7-мия кръг на ЮгозападнатаТрета лига. Гостите откриха резултата в 11-та минута, когато пред Георги Фикиин се откри възможност и той не сгреши. Странен червен картон остави домакините с човек по-малко в 28-та минута. Денис Стефанов бе декориран с жълт картон за нарушение в центъра, а вторият и съответно червен получи след сигнал към съдията от резерната скамейка на гостите, че същият е напуснал игрището преди сигнал от рефера. Макар и с човек по-малко до края на мача младите футболисти на Балкан надиграха тотално своя съперник, но не успяха да намерят целта. В 75-тата минута Димитър Руйчев бе фаулиран в наказателно поле, реферът отсъди дузпа, която бе вкарана хладнокръвно от Дейвид Йорданов. Балкан продължи да доминира, но не можа да стигне до победата.

В събота Балкан гостува на негостоприемния тим Пирин в Гоце Делчев.