Балкан не остави шансове на Черно море Тича

Балкан не остави шансове на Черно море тича при гостуването си във Варна в мач от 30-ти кръг на НБЛ. Шампионите победиха своите домакини със 105:76 (20:22, 35:17, 27:17, 23:20).

Успехът е 20-и за тима от Ботевград, който има и 7 поражения от началото на сезона, „моряците“ са с баланс 6-21.

„Моряците“ започнаха вихрено двубоя и поведоха с минимална преднина след първия период. Във втората част обаче баскетболистите на Петър Златанович се върнаха ударно в срещата, стопиха пасива си и на почивката вече бяха с преднина от 16 точки пред съперника си. След паузата доминацията на Балкан продължи и авансът на гостите стигна 26 точки.

Мануел Суарес наниза 33 точки за Балкан, Пол Джаксън вкара 13 точки. По 11 нанизаха Христо Захариев и Николай Грозев, а с 10 се отличи Константин Тошков.

За Черно море Иван Спиров реализира 19 точки, а Мартин Йорданов завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби.

В следващия кръг Черно море Тича гостува в Бургас на Черноморец, а Балкан ще пътува за Шумен.