Козаро завърши редовния сезон със загуба в Петърч, ще спори с Рилец Говедарци за 9-то място

В мач от последния 18-ти кръг на редовния сезон в Областна група София Запад Козаро Ботевград загуби с минималното 1:2 гостуването си на Петърч.

Резултатът бе открит за домакините в 35-тата минута от Деян Маджаров. Преди това пък Борислав Борисов пропусна да отбележи от дузпа. При 1:0 завърши първата част.

Гостите от Ботевград успяха да изравнят в 65-тата минута с гол на Пламен Спиров. За крайното 2:1 се разписа Алекс Лозанов в 80-тата минута.

„Козлите” завършват на 5-то място в групата с актив от 24 точки и в плейофната фаза ще играят срещу заелия 5-то място в ОГ София Изток – Рилец Говедарци за 9-то място в ОГ София за сезон 2022/23. Петърч пък завършват на първото място на запад и ще играят в първата плейофна 6-ца.