Балкан запази второто място след победа в Шумен

Балкан победи със 105:89 (30:21, 22:25, 29:25, 24:18) Шумен като гост в мач от 32-ия кръг на Националната баскетболна лига и запази второто си място два кръга преди края на редовния сезон. Тимът от Ботевград е с 21 победи и 7 загуби в сметката си, а Шумен заема последното място в таблицата с баланс 6-22 и остана извън битката за плейофите.

Мачът започна силно за баскетболистите на Петър Златанович, които след 10 минути игра си осигуриха авнас от 9 точки. Домакините обаче не смятаха да се дадат без „бой“ и успяха да намалят пасива си до 6 точки преди почивката. След нея отново настоящият шампион имаше леко предимство на паркета и влезе в заключителната четвърт с преднина от 10 точки, които до края на мач увеличи на 16.

Николай Грозев беше най-резултатен за Балкан със 17 точки, а Димитър Димитров и Пол Джаксън вкараха по 16 точки.

За Шумен Ишмаел Ел-Амин завърши с 35 точки, а Ореолуапо Идоу се отчете с дабъл-дабъл – 20 точки и 11 борби.

Източник: Sportal.bg