Поражение за футболистите на Балкан в Кюстендил

Балкан загуби гостуването си на Кюстендил с 3:1 в среща от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига – Първа група. За Балкан защитникът Иван Алексиев получи контузия непосредствено преди мача, а през второто полувреме Калоян Бонев се появи на инжекции.

Двата отбора започнаха равностойно на стадион “Осогово” без положения пред двете врати. Домакините откриха резултата в 30-ата минута с гол с глава от ъглов удар. След попадението футболистите на Иван Редовски се активизираха, но до гол не се стигна.

Второто полувреме отново преобладаваха силовите единоборства, на които домакините залагаха, докато не се стигна до 62-ата минута, когато вратарят на Балкан сигнализира, че ще улови една топка, но се размина с нея и футболист на домакините направи 2:0.
Още в следващата атака на зелените, Димиър Руйчев намали на 1:2 от пряк свободен удар. След не добра реакция на стража на Балкан, Кюстендил отбеляза още един гол от далечно разстояние за крайното 3:1.