Футболният турнир „Козаро Къп“ се проведе за пети пореден път в Ботевград

В Ботевград за 5-ти път бе организиран футболният турнир „Козаро Къп“. Той се състоя на 24 и 25 юни и се игра на мини футболното игрище с изкуствена настилка зад зала „Георги Христов“ (до ледената пързалка). Организатор на събитието бе Футболен клуб „Козаро“ в лицето на президентът на клуба Константин Лазаров.

В турнира взеха участие 16 отбора, разделени в четири групи. За разпределението на отборите в групите бе теглен жребий.

На 4-то място в класирането застана отбор „Писалките“. Бронзовото 3-то място отиде при отбор „Сириус“. 2-ро място бе за отбор „After party“ и шампион на турнира стана отбор „Мургаш“ след изпълнение на дузпи.

В края на турнира „Козаро Къп 2023“ бяха връчени и индивудални награди:

„Най-добър вратар“ – Марин Илиев от отбор „Мургаш“;

„Голмайстор“ /с 6 вкарани гола/ – Йордан Дамянов от отбор „Мургаш“;

„Най-добър защитник“ – Мирослав Захариев от отбор „After party“;

„Звезда на турнира“ – Васил Георгиев от отбор „Писалките“.

Трофеите и наградите връчи Константин Лазаров, като благодари на всички отбори за участието и поздрави победителите.