България спечели контролата с Румъния в Ботевград

Мъжкият национален отбор на България започна с победа поредицата от контролни срещи преди предварителните европейски квалификации. В мач, изигран тази вечер в „Арена Ботевград“, тимът ни се наложи над Румъния с 92:65.

„Лъвовете“ се откъснаха с 47:24 след първото полувреме, благодарение на много силната си втора четвърт, като след паузата нямаха проблем да задържат комфортния си аванс.

Росен Барчовски даде шанс за изява на всички баскетболисти в групата, като извън нея за този мач остана единствено пристигналият последен Коди Милър-Макинтайър. Неофициален дебют за представителния ни тим направиха Мартин Йорданов, Константин Паисиев, Борислав Младенов и Александър Стоименов.

Националите заминават във вторник за Люксембург, където на 12 и 13 юли им предстоят и останалите две контроли от подготовката срещу състава на домакините.

Първият официален мач на България е гостуване на Норвегия на 19 юли.