Козаро допусна загуба в последната си предсезонна контрола

Без вратар и с цели 7 отсъстващи титуляри отборът на Козаро Ботевград отстъпи с 2:5 гостуването си на Металург Перник.

Още във втората минута Борислав Никифоров откри резултата за домакините. Няколко минути по-късно гостите изравниха резултата след добре организирана контраатака. В 20-тата минута след центриране от ляво на Николай Томов, Антоан Василев засече топката с глава и покачи резултата на 2:1. В 30-тата минута Юлиян Ганчев качи топката на главата на Антоан Василев, който отново отбеляза с глава за 3:1. Преди края на полувремето при центриране от дясно на Антонио Павлов, Марио Георгиев вкара красив гол със странична ножица.

През второто полувреме Металург намали малко оборотите на играта.  В 60-тата минута Юлиян Ганчев изведе Ивайло Димитров сам срещу  вратаря и Димитров направи резултата 5:1.  В 75-тата минута при недоразумение в защитата на металурзи, Николай Томов си отбеляза автогол за крайният резултат 5:2.

Козаро стартира сезона в ОГ София Запад тази неделя /10 септември/ с домакинство на ОФК Правец.