Правец победи Сините орли и се изкачи на първото място

В отложен мач от 6-ти кръг на Областна футболна група Правец се наложи с 4:0 над Сините орли Своге. По програма мачът трябваше да се играе в „града на шоколадите”, но заради застъпване със срещата на Спортист Своге, се изигра в Правец.

Първото попадение отбеляза Цветелин Цаковски. След него се разписа Ивелин Данчев. До края на полувречето още два гола вкара Владимир Тачев.

През втората част резултата не се промени, въпреки многобройните атаки на правчани, и направените пет смени от треньора Христо Христов.

С победата Правец се завръща на първото място с актив от 28 точки. Втори остава Ком Годеч с 27, а Сините орли за момента са се „бетонирали” на третата позиция с 18 гочки, на 5 зад четвъртия Зенит Церово.

Следващата седмица се подновава сезона в групата.

Правец ще домакинства именно на вторият в таблицата – Ком.