Балкан със страхотен успех над Черноморец

Снимка: НБЛ

Баскетболистите на Балкан спечелиха по великолепен начин гостуването си на лидера Черноморец в Бургас. Те изтръгнаха успеха с 1 точка разлика – 90-89, с кош на Мартин Сотиров 1.6 секунди преди последната сирена.

Иначе балканци не играха добре през първите две части. Загубиха първата с 33-25, а втората с 27-20 и на полувремето изоставаха с 15 точки – 60-45. В началото на третата четвъртина домакините дори увеличиха преднината си до 18 точки.

От този момент нататък балканци промениха доста играта си – и в нападения, и най-вече в защита.  Спечелиха третия период с 26-12 и след него изоставаха само с 1. Изключително оспорвана бе последната част. В средата й балканци изоставаха с 3 точки, 2.34 секунди свалиха изоставането си отново до 1 точка – 86-85 за Черноморец. 57 секунди до края с кош и фаул на Митко Димитров балканци поведоха с 2 точки – 88-86. Последва обаче тройка на Христо Захариев 41 секунди преди сирената и домакините дръпнаха с 89-88.

При 14 секунди до края бе отсъдено спорно нарушение на Митко Димитров в нападение, последвано от техническо нарушение. Захариев обаче пропусна наказателния удар, а отборът му – атаката. След това бе отсъдено техническо на Черноморец, но Данчо Минчев пропусна от наказателната линия. При 1.6 секунди до сирената Васил Христов взе тайм-аут, балканци изиграха нападението перфектно и Мартин Сотиров вдигна всички в зелено във въздуха с точния си изстрел – 90-89 за Балкан. Това бе първа загуба на Черноморец у дома от декември 2022 година.

Изключителен мач за победата изигра Йордан Минчев. Той бе определен за най-добър играч с най-висок коефициент на полезност – стана топреализатор с 24 точки и направи дабъл-дабъл с 13 овладени борби. Силно игра и капитанът Митко Димитров с 20 вкарани точки. 13 отбеляза Сюприйм Хана, с 11 е Майки Диксън, 8 вкара Николай Грозев, със 7 е Мартин Сотиров, 4 има Георги Герганов, 3 добави Илиян Пищиков.

За Черноморец топреализатор с 26 точки бе Христо Захариев, с 14 точки и 11 борби е Шон Смит, 13 има Травис Макконико, с 11 е Андрей Иванов. „

В последния кръг от редовния сезон Балкан гостува на Рилски спортист в Самоков.

Източник: balkan-basket.com