Състезателка на „Хуа Ранг“ се завърна след достойно представяне на Европейското първенство по Таекуон-до ИТФ

Българските национали по таекуондо ITF спечелиха 14 златни, 8 сребърни и 42 бронзови отличия по време на завършилото вчера европейско първенство в Копер, Словения. Подготвителният лагер на националите продължи един месец, а първенството стартира на 15 април. 802 състезатели от стария континент мериха сили в тази надпревара.

Силното представяне на родните атлети отреди на България третото място в крайното класиране.

Етрополската състезателка от таекуон-до клуб „Хуа Ранг“ Любка Петрова спечели за България три бронзови медала в различните дисциплини.

На форма при жени – 1- ви дан, на полуфинала тя загуби от Вероника Розбоудова от Чехия и остана на третото място

В иднивидуалната дисциплина спаринг в категория до 57 кг. на полуфинала Любка победи Хърватката Габар Мартине, но претърпя загуба от гъркинята Елисавет Калкица, която стана щампионка, а етрополското момиче спечели бронз.

Третият си медал тя спечели в отборната дисциплина Форма. Предтсавителките на клуба загубиха надпреварата за злато и сребро от украинския женски отбор и останаха трети в тази дисциплина.

Още един етрополец взе участие в този важен за страната ни спортен форум. Николай Петков спечели злато в дисциплината спаринг в тежката категория +92 кг. при мъжете. В началото на годината той напусна клуб „Таек-кион“, където започна спортната си кариера и се присъедини към Благоевградския таекуон-до клуб „Фолкън“ – гр. Благоевград.