Кристиян Стоянов от Ботевград стана шампион при мъжете до 71 кг в кикбокс – лоу кик

19-годишният Кристиян Стоянов от Ботевград грабна шампионската титла в категория 71 кг в четвъртото издание на ежегодния турнир за начинаещи по кикбокс в стил лоу кик „Св. Георги“ в гр. Бяла. Кристиян заслужено спечели и приз за най-техничен състезател.

Ботевградчанинът игра три срещи. Кристиян отказа първия си противник – представител на клуб „Тангра“ – Свиленград. Във втората среща се наложи с 3:0 съдийски гласа над състезател от „Champion’s Lab“-София. Третата среща спечели безапелационно с 3:0 съдийски гласа срещу състезател от клуб „Файт клуб“ Русе.

Ботевградчанинът тренира в клуб „Мусаши“ – Ботевград, с треньор Никола Николов. Занимава се с този вид спорт едва от 9 месеца, а вече печели първо място при мъжете.