Юнощите на Балкан(16) завършиха с победа финалите на Държавното първенство

Юношите на Балкан до 16 години завършиха с драматична победа финалите на Държавното първенство във Варна. Отборът на Виктория Маринова стопи пасив от 23 точки във втората част и победи ЦСКА със 74-60 в последния си мач. Така ботевградчани завършиха надпреварата в „морската столица“ на седма позиция.

Нашите започнаха слабо мача и след като допуснаха 29 точки в първия период позволиха на съперника да се откъсне бързо напред. Разликата в полза на „червените“ стигна 23 точки в края на втория период при 41-18, но ударна трета четвърт върна нашите в мача. Четири минути и половина преди края на срещата Балкан обърна за първи път при 57-56 и в този момент направи серия 16-0. Така в края дори нашите поведоха с цели 17 и спечелиха убедително срещата.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха на Балкан с 27 точки и 5 борби, а 21 отбеляза Джоузеф Хури. 11 точки реализира Хрисимир Маринов.

За ЦСКА най-резултатен с 14 точки беше Мартин Русев, а 13 отбеляза Здравко Петков. 10 точки имаше Йоан-Виктор Аначков, а с 10 борби, но само 2 точки завърши Людмил Стоянов.

Източник: balkan-basket.com