39 медала спечели България на завършилото Световно първенство по Таекуон-До в Пловдив

Изключителното представяне на българските спортисти донесе на страната ни общо 39 отличия от завършилото  21-во Световно първенство по Таекуон-До ITF.
В продължение на шест дни пловдивската зала „Колодрума“ беше домакин на авторитетния форум, който се състоя във всички дисциплини и категории.От  клуб Таек-кион Ботевград участие взеха 6 състезатели.Начело с треньора си Борислав Витков те спечелиха общо 2 златни,2 сребърни и 2 бронзови медала.Както съобщихме по-рано,техният треньор взе участие в дисциплината форма за ветерани златен клас 6-ти дан,където стана световен шампион.Другият златен медал спечели Николай Петков в дисциплината специална техника отборно,където българският отбор на мъжете елиминира отборите на Гърция и Камбоджа.При индивидуалния спаринг в катег.над 92 кг. Николай след три поредни победи срещна на финала  Никита Михайлов от Русия, с когото през април миналата година оспорваха Европейската титла ,която спечели нашето момче.Този път обаче малко не достигна на Ники да вземе златото и остана на второ място.Трети медал,който Николай спечели бе бронз на отборен спаринг,където България загуби от отбора на Камбоджа и остана трета.
Моника Богданова претърпя загуба от силни опонентки от Русия и Украйна и не успя да се класира в тройката,но се представи добре в отборния спаринг за девойки младша възраст,които взеха среброто.Бронзов медал спeчели и Цветелин Кръстанов,който игра перфектно, като победи представител на Казахстан и Камбоджа ,но за съжаление загуби срещата срещу руснак.След кратка почивка започват интензивни подготовки за първенствата от държавния спортен календар и предстоящите международни турнир през 2020 година.