Балкан със загуба в Кюстендил

В първия пролетен кръг на Югозападната Трета лига футболният отбор на Балкан 1929 записа минимално поражение при гостуването си на ФК Кюстендил с 2-1.

Срещата започна равностойно, а Кристиян Ковачев вкара хубав гол още в 5-та минута, който веднага бе отменен от главния съдия заради засада. Реферът Стоян Арсов като цяло се представи неубедително като през цялата среща накъсваше и изнервяше играта.

Домакините отбелязаха два гола чрез Александър Александров, който се реализира по едно попадение и в двете полувремена, като втория гол му гол останаха съмнения за засада.

Футболистите на Ботевград бяха по активни през втората част и намалиха резултата. Отново Ковачев беше най-съобразителен и този път главният съдия на срещата зачете попадението. В събота – 29 февруари на стадион „Христо Ботев“, Балкан 1929 приема от 14.00 ч. в Ботевград Оборище Панагюрище.