Историческа победа на Балкан с 8:1 над Оборище (Панагюрище)

Балкан разгроми Оборище (Панагюрище) със смазващото 8:1 на своя стадион „Христо Ботев“ в среща от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига.
След този впечатляващ успех отборът на Иван Редовски е шести в класирането с актив от 42 точки – само на 3 точки от петата позиция на която е Чавдар Етрополе.
Головото шоу започна Емо Колев, който вкара първия гол за домакините, а Калоян Бонев добави две попадения за класическото 3:0. Ангел Ангелов и Кристиян Ковачев- Бебето добавиха още два, а полувремето приключи при 6:0 за домакините, като последното попадение за първите 45 минути бе дело на Павел Петков.
След почивката Бебето и Павел Петков добавиха по още един гол за 8:0, а за гостите почетното попадение бе дело на Георги Божилов.
Останалите резултати от днешния 27 кръг:
Чавдар Етрополе – Марек 2-2, Вихрен – Кюстендил 0-1, Сливнишки герой – Беласица 1-2, Рилски спортист – Пирин Гоце Делчев 0-2, Пирин Разлог – Боатев Ихтиман 4-2, Перун Кресна – Банско 1-1, Надежда Доброславци – Левски Чепинци 1-1.