Балкан надви Ботев Ихтиман на старта на шампионата

Балкан започна с победа на старта на новия шампионат в Югозападната Трета лига.

Демона се отчете с гол и асистенция за победата на Балкан над Ботев Ихтиман с 2:1. Първото полувреме започна равностойно с лек превес на домакините, които стигнаха до гол на Николай Цветков в 43-тата минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Състезателите на Иван Редовски упражниха натиск и логично стигнаха до второ попадение. В основата му бе отново Демона с чудесно извеждащо подаване към Калоян Бонев, който покачи на 2:0. В 60-тата минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите, но стражът на Балкан Костадин Котев спаси удар на Балджийски.

Футболистите на Ботев Ихтиман стигнаха до почетно попадение в 88-та минута, което се оказа и краен резултат.

Останалите резултати: Оборище – Пирин II 2-0, Левски Чепинци – Сливнишки герой 0-2, Хебър II – ОФК Костинброд 2-2, Чавдар Етрополе – Надежда Доброславци 2-0, Беласица – Рилски спортист 3-2, Гранит Владая – Банско 3-2, Пирин Разлог – Вихрен 1-0, Септември II – Пирин Гоце Делчев 2-2, Витоша Бистрица – Кюстендил.

В следващия двубой Балкан гостува на Рилски спортист в Самоков.