Безпогрешен Балкан премина през Банско с 4:1

Трета поредна победа на футболистите на Балкан в мач от третия кръг на югозападната Трета лига.

Състезателите на Иван Редовски постигнаха лесен успех над тима на Банско с 4:1 на стадион “Христо Ботев”.

В самото начало на мача домакините получиха гол след неразбирателство в наказателното поле, от което се възползва Борислав Хазуров и откри резултата за Банско. След гола зелените се активизираха и започнаха своя наказателен рейд. Силен удар на Николай Цветков премина на сантиметри от целта, в 25-тата минута Павел Петков центрира отлично и Калоян Бонев изравни резултата след удар от движение.

През втората част Балкан продължи да търси голове и логичното се случи, когато Димитър Руйчев със силен шут изведе домакините напред. Калоян Бонев можеше да реши всичко, но на два пъти не намери целта.

Половин час преди края Павел Петков вкара от дузпа за 3:1. Десет минути по-късно Йордан Апостолов изведе чудесно Калоян Бонев, който оформи крайното 4:1. До края на срещата футболистите на Балкан имаха възможност да вкарат още голове, а Емил Колев изпусна и най-чистото положение с глава. Така Балкан е втори с 9 точки, с колкото е и Беласица, но с по-добра голова разлика.

В събота Балкан гостува на Надежда Доброславци. В останлите резултати: Левски Чепинци – Пирин II Благоевград 2-2, Беласица – Надежда Доброславци 4-0, Пирин Разлог – Ботев Ихтиман 0-0, Пирин ГД – Вихрен Сандански 2-0, Чавдар Етрополе – Сливнишки герой 1-0, Гранит Владая – ОФК Костинброд 0-2, Септември II – Кюстендил 0-0, Витоша Бистрица – Рилски спортист 1:0.