Балкан излезе еднолично начело в Югозападната трета лига

Балкан Ботевград победи с икономичното 1:0 гостуващият дублиращ тим на Хебър Пазарджик.
Единственият гол падна още във 2-рата минута от Николай Цветков, който се разписа с глава след бърза контраатака.
С победата ботевградчани излязоха еднолично на първото място в групата с 24 точки, с три повече от втория Беласица Петрич.
В следващия кръг Балкан гостува на Чавдар Етрополе. Мачът е на 2 октомври /събота/ от 16:00 часа.
Стартов състав на „Балкан”: 1 Костадин Валентинов Котев , 2 Дейвид Олег Йорданов, 8 Емил Йорданов Колев, 7 Здравко Атанасов Атанасов /К/, 17 Йордан Димитров Апостолов, 15 Калоян Кирилов Бонев, 9 Кристиян Христов Ковачев,10 Николай Ангелов Цветков, 19 Павел Георгиев Петков, 5 Петър Василев Василев, 30 Симеон Иванов Иванов.
Главен съдия на срещата бе Венцислав Митрев от София, с помощници Георги Иванов и Радостин Бодуров. Четвърти съдия бе Здравко Михайлов , а делегат Тенчо Гошев.