Правец и Козаро завършиха наравно в местно дерби

Местното дерби между Правец и Козаро Ботевград завърши при равенство 2:2. Мачът бе от 8 кръг на ОГ София Запад.

В първите минути домакините взеха инициативата и се настаниха в половината на Козаро, но така и не стигаха до сериозно голово положение.  В 11-тата минута гостите изпълниха пряк свободен удар от ляво, топката бе центрирана към Деан Велчев, който я засече и откри резултата за 0:1. След гола Правец продължиха да владеят повече топката, но по-опасните положения бяха пред тяхната врата. Козаро имаха две хубави ситуации в 20-тата и 25-та минути, но ударите минаха покрай вратата.  В 40-тата минута Правец изравни за 1:1 след хубав далечен удар на Марян Маринов.  При този резултат дойде и почивката на двубоя.

Второто полувреме започна равностойно с атаки и на двата отбора.  В 60-тата минута след прозвучал съдииски сигнал двама противникови играчи се спречкаха, като този на Правец удари своя съперник от ботевград, но реферът не отсъди нищо. В 65 минута Козаро отново излезе напред в резултата. След изпълнение на пряк свободен удар, вратаря на домакините не изби хубаво топката и тя попадна в Деян Димитров , който от два метра не сгреши.  Две минути по-късно „козлите” останаха с човек по-малко. От игра за втори жълт картон бе отстранен Любомир Кирилов .  В последните минути Правец се настаниха в половината на Козаро, а реферът даде необосновано дълго продължение. В 94 минута оранжевите можеха да сложат точка на спора след хубава контраатака. Отлична изява на вратаря на Правец обаче запази резултата не променен. В 95-тата минута след центриране отляво топката бе засечена от Васил Георгиев и той изравни за 2:2.

В класирането Правец е 4-ти с 14 точки, а Козаро е 6-ти с 10т.

Следващата среща на Правец е в Своге срещу дубъла на Спортист. Козаро пък е домакин на Зенит Церово.