Балкан спечели и второто дерби с Левски в Балканската лига

Фотограф: Николай Христов

Балкан записа втора победа в Деласпорт Балканска лига и втора над Левски. В мач от 8 кръг тимът на Небойша Видич се наложи над своя съперник като гост с 65-79, след обрат във втората част на мача. Така до момента в турнира балканци са с актив 1-2, а съперникът 0-2. Дебют за ботевградчани направи американското крило Девон Уошингтън

Следващият мач на Балкан е от НБЛ в събота като гост на Рилски спортист. Двубоят е от 19:00 часа в “Арена Самоков” .

В Деласпорт Балканска лига пък ботевградчани приемат македонския ФМП Академия. Мачът е на 8 декември (сряда) в „Арена Ботевград“.

Срещата за Левски пропуснаха Чавдар Костов и Цветомир Чернокожев.

Срещата започна слабо за Балкан, който позволи на съперника да се откъсне рано в резултата. Домакините поведоха със 7,8 точки на няколко пъти след няколко отворени стрелби от тройката. Нашите изпуснаха от своя страна всички стрелби отдалеч в първата част, а след нея съперникът направи и най-голямата разлика в мача от 10 точки при 21-11. Балкан имаше добро начало на втория период, за да свали на 4 точки 2 минути след началото, но след това Левски отново поведе. В средата на втората четвърт разликата стигна отново 10 точки в полза на домакините при 29-19. В този момент Станимир Маринов се включи силно от пейката за Балкан, а “зелените” направиха серия от 11-0, за да стигнат до пълен обрат при 29-30. Минута преди края на почивката дебют за Балкан направи новото попълнение Девон Уошингтън. Докрая последваха оспорвани минути, а след тройка със сирената на Левски домакините свалиха пасив на 1 точки на почивката, която започна при 37-38.

Балкан продължи с добрата игра и след почивката като започна второто полувреме със серия 15-0. Това даде и най-голямата преднина до момента на “зелените” от цели 16 точки при 37-53. Левски нямаше кош повече от 5 минути. Постепенно тимът на Тити Папазов подобри  игра и свали разликата под 10. Малко след началото на последната тя падна до 6 при 57-63, но ботевградчани не позволиха да падне повече до края. С успеха Балкан спря серията от три поредни загуби в София от Левски.

Дерик Маркс бе най-резултатен за Балкан с 25 точки и 5 асистенции. Калил Дюкс реализира 11, а по 10 отбелязаха Станимир Маринов (+7 асистенции)и Митко ДимитровТрейвин Тибодо се включи с 12 борби и 7 точки.

За Левски над всички беше Марио Литъл с 23 точки. Ивица Радич се включи с 19 и 8 борби.

Източник: balkan-basket.com

(Снимки: Николай Христов)