Балкан-2 срази Енигма Фойерверк със 17 тройки

Балкан -2 записа четвърта поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви убедително Енигма Фойерверк със 102:55, след като водеше през цялото време.

Младоците от Ботевград вкараха впечатляващите 17 тройки срещу 5 за опонента си. Те направиха едва 5 грешки срещу 23, като доминираха сериозно и при асистенциите – 30 срещу 12.

След тази среща Балкан -2 вече е с баланс 5-4 в шампионата, докато днешният му съперник е с 3-7.

„Зелените“ започнаха много силно мача и само за няколко минути натрупаха двуцифрен аванс, а след първата четвърт бяха напред с 25-19. Разликата в тяхна полза продължи да расте и през втория период, като на почивката те вече водеха с 54-31. Темпото се запази и след паузата. Баскетболистите на Мирослав Ралчев запазиха високата си резултатност и се възползваха от многото грешки на столичния тим, като преди заключителната четвърт преднината им бе почти двойна при 83-42. В оставащото време ботевградчани намалиха леко темпото, но въпреки това направиха победата си още по-изразителна.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за победителите с 24 точки (5 тройки). Александър Гавалюгов реализира 22 точки (4 тройки), Николай Ненчев има 19 точки (5 тройки), а с 11 точки е Михаил Гавазов. Силно се включи и Павлин Петров с 9 точки и 14 борби.

За отбора на Георги Давидов Радостин Димитров вкара 11 точки, по 10 добавиха Любомир Орешаров (10 борби) и Александър Георгиев.