10 медала за клуб „Таек-кион“ от международния турнир по таекуондо „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“

Силно представяне за българските бойци от международния турнир (клас А) по таекуондо ITF „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“ във всички възрастови групи.

310 състезатели от 16 държави участваха в надпреварата, която се проведе в столичната зала „София“, като сред тях имаше много медалисти от световни и европейски първенства. Броят на клубовете от страната и чужбина бе 50.

Клуб „Таек-кион“ взе участие с 13 състезатели. Те спечелиха общо 3 златни ,2 сребърни и 5 бронзови медала.

Моника Богданова и Калин Петков,взеха златото в дисциплината форма. Цветелина Георгиева стана шампион на спаринг в категория 58 кг при девойки старша възраст. Сребърните медалисти са Никол Кожухарова в дисциплината форма при девойки младша възраст и Моника Богданова при девойки старша възраст на спаринг до 50 кг.

Бронзови медали взеха Никол Кръстанова и в двете дисциплини ,Ник Диков на спаринг до 55 кг., Маргарита Геровска в категория над 55 кг. и Калин Петков в категория до 60 кг.

Страната ни зае второ място в крайното отборно класиране със спечелени 79 медала. Българските таекуондисти стигнаха до 15 златни, 27 сребърни и 37 бронзови медала.

Първото място сред държавите зае Аржентина, която имаше по-малко медали (71), но повече първи места – 33.

Трети в крайното подреждане се нареди Румъния с 50 призови места – 15 златни, 18 сребърни и 17 бронзови отличия.

Малките състезатели до 10 години бяха наградени легендата на българския спорт и четирикратен олимпийски шампион по спортна гимнастика Йордан Йовчев.

Плакет за принос в развитието на таекуон-до в България, получи и треньорът на „Таек-кион“ Борислав Витков.

Следващият месец „Таек-кион“ ще бъде домакин на провеждащият се изпит за повишаване на степен над 4 гуп. за трениращи от цялата страна.