Юношите на Балкан до 16 години са шампиони на България

Снимка: Николай Христов

Юношите на Балкан до 16 години са шампиони на България! Във финала в „Арена Ботевград“ момчетата на Николай Пеев победиха БУБА Баскетбол с 86-70 и заслужено спечелиха златните медали. Трети завърши Рилски спортист, който надигра в мача за бронза Дунав Русе.

Това е шеста титла на този набор на Балкан и трета този сезон за ботевградския клуб след титлата на 12-годишните и мъжете! Поздравления на треньора и всички състезатели! Честито на всички фенове на Балкан!

В мач реванш днес ботевградчани се наложиха над своя съперник, след като загубиха двубоя в груповата фаза. През сезона двата тима също си размениха по една победа.

Балкан започна ударно мача и още през първото полувреме натрупа солидна разлика от 20 точки – 47-27. БУБА Баскетбол стартира отлично второто полувреме със серия 12-0 и успя бързо да стопи изоставането си до 10 точки при 51-41. Балкан все пак взе нещата отново в свои ръце и качи разликата до около 15 точки. На няколко пъти в края на мача БУБА сваляше пасив до 10, за да държи жива интригата в мача, но домакините удържаха победата.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 25 точки и 8 борби като спечели награда за най-добър реализатор и на финалния турнира. Велизар Георгиев реализира 15, а 13 точки имаше Николай Нецов.

За БУБА Баскетбол над всички с 19 точки бе Георги Йорданов. Капитанът Станислав Хинков направи дабъл-дабъл с 16 точки и 10 борби.