Седма победа за ФК Балкан 1929

Футболистите на Балкан победиха дубълла на Славия с 2:0 в мач на Югозападната Трета лига. Още в 5-та минута удар на халфа на зелените Александър Асенов срещна гредата, а веднага след това и Павел Петков можеше да реализира. В 10-та минута обаче именно той се възползва от грешка на вратаря и защитата на гостите и откри резултата – 1-0 за Балкан.

Натискът на домакините продължи и Калоян Бонев пропусна да отбележи от чиста позиция. Гостите също имаха опасни положения, защитниците на Балкан се справиха.

Със започването на второто полувреме състезателите на Иван Редовски изпуснаха чист гол. Младите слависти опитаха да изравнят и наложиха натиск, но се стигна до 60-та минута, когато Здравко Атанасов с майсторско изпълнение покачи на 2:0. До края и двата отбора атакуваха, но не можаха да променят резултата.

Следващата среща Балкан гостува на Марек в Дупница в дербито на лидерите.