Балкан победиха Ямбол и записаха четвърти успех в НБЛ

Баскетболистите на Балкан постигнаха четвърти успех в НБЛ. Тази вечер в Ямбол те надиграха домакините с 81-55 (17-16, 16-16, 19-7, 29-16).

Домакините играха добре през цялото първо полувреме. След първата част Балкан водеше с 1 точка – 17-16, втората четвъртина завърши при равен резултат 16-16 и авансът от 1 точка за зелените остана.

Балканци пречупиха Ямбол през второто полувреме, когато превъзхождаха тотално. Третият период завърши при 19-7 в тяхна полза, четвъртият спечелиха с 29-16 и с това и мача с 81-55.

Петима играчи на Балкан завършиха с двуцифрено измерение на вкараните точки. Най-резултатен с 15 точки бе Калвин Годфри, той има и 11 овладени топки под двата коша. С по 14 точки са Христо Захариев, който е със 7 борби,  и Павлин Иванов. С дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби е Мануел Суарес, Димитър Димитров отбеляза 10, има 8 борби и 6 асистенции. Илиян Пищиков вкара 8 точки и направи 4 асистенции, по 3 точки добавиха Никос Дипларос и Константин Тошков, с 2 точки е Николай Грозев.

За Ямбол над всички бе Уилям Таварес с 27 точки и 8 борби. Обичаните и уважаваните от ботевградската публика Павел Маринов и Иван Лилов завършиха съответно със 7 и 5 точки.