1 точка разлика донесе победата на Балкан-2 в Купата на ББЛ

Снимка: ББЛ

Баскетболистите от втория отбор на Балкан спечелиха изключително трудно срещу Вихър Айтос в първия мач от предварителния кръг за Купата на ББЛ. В зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик воденият от Мирослав Ралчев тим измъкна победата с 1 точка разлика – 76-75 (17-25, 24-13, 17-19, 18-18) и продължава в следващата фаза на надпреварата.

Вихър Айтос взе първата четвъртина с 8 разлика – 25-17. Това стана благодарение на миналия и през Балкан Стоян Петков и игралият съвсем доскоро в елита Константин Коев. Младите балканци спечелиха втората част с 24-13 и на полувремето водеха с 3 точки – 41-38.

Воденият от Дечо Коешинов тим на Вихър обаче продължи да играе настойчиво и след третия период свали изоставането си само до 1 точка – 58-57. В началото на последната четвъртина Балкан остана без един от реализаторите си. При оставащи 6.27 минути бе дисквалифициран Илиян Пищиков, на когото бе отсъдено неспортсменско нарушение, преди това имаше и техническо.

В негово отсъствие балканци продължиха да водят в резултата – в 36-та минута той бе 71-64, а 2.45 минути преди края – 73-66. Тимът от Айтос започна на прави нарушения, но младоците от Балкан на няколко пъти не бяха точни от наказателната линия.

При оставащи 39 секунди Коев вкара тройка за 75-73. След това за 5 фаула напусна и Михаил Гавазов. Корестилов не можа да вкара на два пъти от наказателната линия 15.3 секунди преди сирената, Вихър също не успя при последната си атака и така Балкан спечели със 76-75.

Най-резултатен за Балкан с 20 точки бе Александър Гавалюгов, той има и 7 асистенции и 8 борби. Илиян Пищиков отбеляза 19 точки и 7 борби, Михаил Гавазов вкара 18 точки.

За Вихър Айтос с 26 точки е Константин Коев, с 25 точки и 10 борби е Стоян Милчев, а Стоян Петков е с дабъл-дабъл от 17 точки и 16 борби.

На осминафиналите през февруари в Хасково Балкан 2 ще срещне лидера в елитната А група Запад Миньор 2015.

Източник: balkan-basket.com