Нов изразителен успех за футболистите на Балкан срещу ОФК Костинброд за първенството

Балкан (Ботевград) разгроми едноименния тим на Костинброд с 4:1 в среща от 12-тия кръг на Югозападната Трета лига. След успеха момчетата на Иван Редовски са 4-и с 22 точки, а техният опонент е предпоследен 19-и със 7 точки.

Иван Алексиев с глава в 28-ата минута откри за домакините, а Павел Петков удвои в 35-ата минута от дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Николай Миков. Именно юношата на Балкан покачи на 3:0 в 50-атата, а за 4:0 точен бе Здравко Атанасов с красива задна ножица. Будинов вкара почетен гол за гостите от дузпа в последната минута.

По рано през седмицата двата тима се срещнаха и за Купата на АФЛ, а Балкан Ботевград победи безапелационно ОФК Костинброд с 5:0. Едно от попаденията реализира 42-годишния Иван Редовски, президент и треньор на ботевградчани.