Botevgrad.NEWS

Новини от Ботевград, Правец и Етрополе

Ден на отворените врати събра ученици, родители и гости в ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“

На 16 май в ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ се проведе Ден на отворените врати, който събра бъдещи гимназисти, родители, учители, представители на бизнеса и гости. Инициативата предостави възможност посетителите да се запознаят с образователната среда, профилите и разнообразните дейности, които училището предлага.

Началото на събитието бе поставено с музикална програма на училищния оркестър „ППМГ брас бенд“ с ръководител Павел Павлов. В рамките на програмата бяха представени възможностите за участие в клубовете по интереси, чрез които учениците развиват своите знания, умения и творчески способности. Сред дейностите са театрално изкуство, творческо писане, дебати, природни науки, танци, подкаст инициативи, фотография и видеозаснемане, музикални и други клубове.

Участниците в клуба по модерни танци, ръководен от Биляна Лалинска, представиха свое изпълнение, а театралният клуб с ръководител Полина Бързашка демонстрира част от своята дейност и успехите, постигнати на фестивали и конкурси.

Директорът на училището Даниела Колева приветства присъстващите и подчерта значението на училището като място, което съчетава образованието с възможности за личностно развитие и подкрепа на ученическите интереси. По време на събитието бяха отличени учители и ученици за техния принос и постижения през учебната година.

Представители на ученическия съвет представиха основните дейности и инициативи на училището през изминалата учебна година, включително участие в състезания, международни проекти и програми за образователен обмен.

Специални гости на инициативата бяха бивши възпитаници на гимназията и специалисти от различни професионални сфери, които споделиха своя опит и разказаха за пътя си на развитие след завършването на училището. Те насърчиха бъдещите ученици да бъдат активни, целеустремени и уверени при избора на своето образование.

Акцент в програмата бе и представянето на партньорствата между училището и бизнеса. Бяха представени инициативи, насочени към стажантски програми, менторство и придобиване на практически умения, които подпомагат професионалната ориентация на младите хора.

Финалната част на Деня на отворените врати включваше тематични ателиета и интерактивни пространства, чрез които бъдещите гимназисти имаха възможност да се запознаят с профилите в училището – математически, природни науки, софтуерни и хардуерни науки, както и икономическо развитие.

Събитието премина при голям интерес и даде възможност на посетителите да се запознаят отблизо с възможностите за обучение и извънкласни дейности, които предлага ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *