С нелеп автогол “Балкан1929” загуби първия си мач от новия сезон в Югозападната Трета лига

Възпитаниците на Николай Христозов записаха минимална загуба от ФК”Кюстендил” . Срещата започна равностойно с лек превес на домакините. В 30- тата минута при едно центриране вратарят на домакините изби и топката рикошира неспасяемо в главата на играч на “Балкан” за 0:1. До края на първата част събитията се пренесоха пред вратата на гостите, но Цветанов и Ковачев така и не успяха да реализират. През второто полувреме натискът на “ Балкан” продължи, но късметът беше на страната на новаците, които с цената на много бавене на играта и провокации откраднаха трите точки. Следващата среща е в Панагюрище срещу тима на “Оборище”