Локомотив Пд с класическа победа в мача с Балкан 1929

Отборът на Локомотив Пд се класира на осминафиналите от турнира за Купата на България, след победа с 3:0 над Балкан 1929. “Смърфовете” очаквано започнаха по-активно, но домакините се бранеха умело до 27-та минута, когато след пряк свободен удар Денис Алмейда откри с глава. В 35-тата Любомир Караниколов от домакините стреля, но Илко Пиргов отрази удара му. Ален Ожболт удвои, след удар с левия крак.

През второто полувреме натискът на настоящия носител на трофея продължи и логично капитанът Димитър Илиев оформи крайното 3:0. До края на срещата играчите в зелено опитаха своя шанс, но удар на капитана на Балкан 1929 Здравко Атанасов мина в страни, а обещаващи атаки на младия Любомир Караниколов бяха спрени от рефера, заради спорни засади. Преди началото на срещата старши треньорът на Локомотив Пд Бруно Акрапович, който е рожденик, получи графика на символа на Ботевград -Часовниковата кула.

В края на седмицата Балкан гостува в Кресна на “Перун”, в среща от Югозападната Трета лига.