Отборът на ФК „Козаро“ се наложи с 3:1 над ФК „Спортист“ (Драговищица)

Отборът на ФК „Козаро“ се наложи с 3:1 над ФК „Спортист“ (Драговищица) в двубой от 7 кръг на ОГ София Запад. Гостите от Драговищица първи поведоха в резултата чрез Даниел Колев (22), но с голове на Иван Тунчев (42), Васислав Димитров (69) и Радко Асенов (77), ботевградчани се добраха до трите точки след пълен обрат и вдъхновено представяне. Победата бе под номер 6 за тима на „Козаро“, който продължава да бъде едноличен лидер в подреждането с 19 точки в сметката си и голова разлика 31-13. Домакините излязоха с изцяло нова схема на игра 3-5-2, при която беговете да изпълняват еднакво добра роля в нападение и в защита. Именно това предизвика известно колебание в първите минути на срещата, в които тимът на „Козаро“ все още опипваше почвате и се нагаждаше според новата си формация. Ботевградчани сякаш тъкмо напипаха верния ритъм на игра, когато отборът на „Спортист“ (Драговищица) поднесе изненадата и поведе в резултата. Точен бе Даниел Колев в 22-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на домакините и със силен удар преодоля съпротивата на вратаря. 8 минути по-късно, капитанът Васислав Димитров отговори подобаващо, след като разтресе напречната греда след пряк свободен удар. До попадение обаче не се стигна. В 39-ата минута гостите стигнаха до ново интересно положение пред вратата на „Козаро“. Хубава атака по крилото завърши със силен изстрел, който бе отразен чудесно от стража на ботевградчани Марин Илиев. В 42-ата минута моментът за „Козаро“ настъпи, когато Иван Тунчев реализира интересен гол с гръб към вратата и върна равенството 1:1. Психологическото предимство бе на страната на домакините, а след почивката нещата стигнаха и до пълен обрат. В 69-ата минута Васислав Димитров завъртя майсторски топката в сглобката на вратата след чудесно изпълнен пряк свободен удар и обърна нещата в полза на своя тим – 2:1. Тимът на „Спортист“ (Драговищица) отговори с идентична идея и опита да отбележи от същото положение в 76-ата минута, но стражът на „Козаро“ Марин Илиев отрази атрактивно, залепяйки топката за ръцете си. Финалният удар за домакините нанесе Радко Асенов, който днес празнува своя рожден ден. В 77-ата минута мощен пробив по левия фланг стигна до хубава позиция, от която защитникът на ботевградчани изстреля неспасяемо топката в сглобката на вратата за 3:1. Въпреки че в последните минути отборът на „Спортист“ (Драговищица) се активизира, домакините умело опазиха аванса си и не допуснаха напористото представяне на гостите да обърка сметките им.