Футболният “Балкан 1929” със сладка победа над “Банско”

В среща от 12-я кръг на Югозападната Трета лига футболистите на “Балкан 1929” победиха с 3:2 “ Банско” в интересен двубой с много попадения. Домакините започнаха по активно срещата, но противно на очакванията гостите откриха след като Лечов засече с глава след изпълнение на ъглов удар в 13-тата минута. Натискът на играчите със залени екипи продължи и логично се стигна до изравнително попадение, дело на Емил Колев от дузпа. Интересното е че при нарушението срещу Колев, той намери начин да вкара топката, но главният съдия го отмени и отсъди най-тежкото наказание във футбола, което ботевградчанинът превърна в гол. Отборът на “Балкан 1929” продължаваше да атакува, но удари на Цветанов и Ковачев преминаваха на сантиметри от вратата. В края на полувремето гостите стигнаха до втори гол чрез Спасов. След почивката щурмът на домакините продължи и след центриране на Любомир Катаниколов, капитанът Здравко Атанасов изравни – 2:2. Нападателят Кристиян Ковачев сложи точка в спора 10 минути преди края. Ивайло Цветанов направи страхотен рейд и намери отлично Ковачев, който с хубав плътен удар увенча добрата игра с победа. До края резултатът можеше да е доста по-убедителен, но Цветанов и Ковачев не успяха да преодолеят стража на “Банско”. “Балкан 1929” заема 14 място с 9 точки. Следващият двубой е отложеното гостуване на “Вихрен” в Сандански на 23 октомври от 16 часа.